سرتیتر اخبار
خانه » صنعت خودرو » اعطای تسهیلات توسط دولت موجب استقبال از خودرهای هیبرید می شود

اعطای تسهیلات توسط دولت موجب استقبال از خودرهای هیبرید می شود

Hybrid1

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ، در مورد لزوم تولید خودروهای هیبریدی در کشور گفت: در حال حاضر کشورهای صنعتی دنیا از چند سال گذشته ، کار جدی را در زمینه تولید این خودرو ها آغاز کرده اند و هر چه که ما دیرتر وارد چرخه تولید خودرو های هیبریدی شویم بیشتر عقب خواهیم افتاد. لذا توصیه این است شرکت های خودرو ساز حتما به این سمت حرکت کرده و در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

hibrid7

مرزبان گفت: این موضوع باید به طور جدی در دستور کار خودروسازان قرار گیرد و در این زمینه کار گروه هایی متشکل از دولت و شرکت های خودرو ساز تشکیل شود تا در مورد مالیات و تعرفه گمرکی، بیمه اتومبیل های هیبریدی،  عوارض شهرداری، تسهیلات ویژه و مجوز ورود به طرح ترافیک و طرح های تشویق کننده دیگر کار کارشناسی صورت گیرد.

وی در مورد برتری این خودرو ها نسبت به خودروهای احتراقی اظهار داشت: به هر حال هر صنعتی دارای معایب و مزایایی است.یکی از امتیازات این خودرو ها این است که سبب کاهش آلودگی محیط زیست که در کشور ما بسیار جدی  و در مرحله هشدار قرار دارد می شود و مزیت دیگر آن کاهش مصرف سوخت است . به طور مثال اگر در خودرو های معمولی در هر ۱۰۰ کیلومتر ۶ لیتر بنزین مصرف می شود در خودرو های هیبریدی این میزان به ۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر کاهش می یابد که در دراز مدت سبب صرفه جویی در مصرف سوخت و به دنبال آن بهبود آلودگی هوا خواهد شد.

hibrid6

مرزبان در مورد نواقص این خودرو ها نیز بیان داشت: خودرو های هیبریدی در سر بالایی ها و خصوصا مناطق کوهستانی ضعف دارند و در مناطقی که زمین صاف و مسطح است عملکرد بهتری خواهند داشت.مشکل دیگر این خودرو ها گران تربودن انها نسبت به خودروهای احتراقی است که طبعا سبب می شود مشتری کمتری داشته باشد.البته این خودرو ها در ابتدای عرضه به بازار گران است اما هنگامی که به تولید انبوه نزدیک شود ارزان تر خواهند شد.بنابرین دولت نیز بایستی با ایجاد امکانات و تسهیلات ویژه ای از قبیل اعطای وام به شرکت های خودرو ساز و مصرف کنندگانی که تمایل به خرید این نوع خودرو ها را دارند ، زمینه را برای تشویق و تمایل عمومی به سمت خودروهای هیبریدی فراهم کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت در پایان در مورد لزوم ارتقا کیفیت خودرو های بنزینی تاکید کرد: از آن جایی که حداقل تا  ۶۰ یا ۷۰ سال آینده خودروهای بنزینی نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا نیز تولید خواهند شد ، بایستی تحقیقات در این زمینه پیشرفت یابد و کاهش مصرف سوخت خودرو های بنزینی در دستور کار قرار گیرد و در کنار آن خودرو های هیبریدی نیز توسعه پیدا کند و پیشرفت در هر دو زمینه به موازات هم پیش رود.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ، در مورد لزوم تولید خودروهای هیبریدی در کشور گفت: در حال حاضر کشورهای صنعتی دنیا از چند سال گذشته ، کار جدی را در زمینه تولید این خودرو ها آغاز کرده اند و هر چه که ما دیرتر وارد چرخه تولید خودرو های هیبریدی شویم بیشتر عقب خواهیم افتاد. لذا توصیه این است شرکت های خودرو ساز حتما به این سمت حرکت کرده و در این زمینه سرمایه گذاری کنند. مرزبان گفت: این موضوع باید به طور جدی در دستور کار خودروسازان قرار گیرد و در این زمینه کار گروه هایی…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

درباره‌ روابط عمومی

مسئول روابط عمومی: محسن کارگر

جوابی بنویسید