سرتیتر اخبار
خانه » مسابقات » اسلالوم » راند آخر مسابقات اسلالوم برترین های خود را شناخت

راند آخر مسابقات اسلالوم برترین های خود را شناخت

راند نهایی رقابت‎های قهرمانی اتومبیلرانی اسلالوم کشور به میزبانی اهواز برگزار شد و برترین‎های هر کلاس معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خوزستان، این مسابقات دیروز (جمعه؛ ۲۴ دی‎ماه) از ساعت ۱۱ صبح در پیست غدیر مجموعه ورزشی غدیر اهواز و در هوایی آفتابی و مطبوع در میان استقبال خوب شرکت‎کنندگان و تماشاگران دوستدار هیجان به انجام رسید.
این رقابت‎ها با حضورعلی‎حسین حسین‎زاده (معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان) فرامرز کیانی‎زاده (مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان) و ابراهیم نصیری (معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره‌‌کل ورزش و جوانان خوزستان) و با شرکت ۵۰ اتومبیلران بانو و آقا از یازده استان کشور برگزار شد.
مسابقات بخش آقایان در سه کلاس تا ۱۵۰۰ سی‎سی، تا ۲۰۰۰ سی‎سی و کلاس آزاد برگزار شد و این در حالی بود که بانوان نیز در در دو کلاس تا ۱۵۰۰ سی‎سی و تا ۲۰۰۰ سی‎سی با یکدیگر رقابت کردند؛ ضمن این‎که از ۵۰۰ پایلون نیز برای چیدن مسیر برگزاری رقابت استفاده شده بود.
در پایان این دوره از رقابت‎ها و در کلاس تا ۱۵۰۰ سی‎سی آقایان مجید فتحی از خوزستان با ثبت زمان ۱:۳۸:۹۸ موفق شد عنوان نخست رقابت‎ها را از آن خود کند و پس از او محمدرضا صفاری از کرمان با زمان ۱:۴۰:۷۱  و اشکان اکبری از یزد با مدت زمان ۱:۴۱:۰۷ به ترتیب عناوین دوم و سوم این کلاس را به خود اختصاص دادند.
در کلاس تا ۲۰۰۰ سی‎سی آقایان، حسن منتظر از مازندران که پیش از این عنوان قهرمانی سال خود در این کلاس را مسجل کرده بود با زمان ۱:۳۹:۲۴ به مقام اول دست یافت، محمد ابراهیمی از یزد با زمان ۱:۴۰:۱۷ دوم شد و عبدالعزیز راشدی از خوزستان نیز با ۱:۴۰:۲۲ بر سکوی سوم ایستاد.
در کلاس آزاد آقایان نیز علی‎اکبر مقیمی از تهران با زمان ۱:۳۸:۴۴ و حمید جعفری از کرمان با ۱:۳۹:۶۰ به ترتیب عناوین اول و دوم این کلاس را از آن خود کردند و سیدمحمدعلی کربلایی از یزد نیز با ثبت زمان ۱:۴۰:۸۱ در جایگاه سوم قرار گرفت.
در ادامه مسابقات بخش بانوان نیز برگزار شد که در کلاس تا ۱۵۰۰ سی‎سی بانوان، فرشته حسینیان رودسری از گیلان با ثبت زمان ۱:۴۶:۶۴ سکوی نخست این کلاس را به خود اختصاص داد، مریم حیدری از همین استان با زمان ۱:۴۷:۱۱ به مقام دوم دست یافت و ثریا یزدان‎پناه از کرمان نیز با زمان ۱:۴۸:۰۷ در رده سوم قرار گرفت.
سرانجام در کلاس تا ۲۰۰۰ سی‎سی بانوان هم فائزه محبی از تهران با زمان ۱:۴۷:۳۶ سیما یزدان‎پناه از کرمان با زمان ۱:۴۷:۵۲ و یلدا مرادی از گیلان با ۱:۴۹:۲۸ به ترتیب مقام‎های اول تا سوم را از آن خود کردند.
همچنین با نظر مسوولان برگزاری، کاپ اخلاق این دوره از مسابقات به شبنم جعفری‎بابادی از خوزستان رسید که در اولین تجربه حضور خود در یک مسابقه رسمی با مدت زمان ۱:۴۹:۴۳ تنها با اختلاف چند صدم ثانیه نسبت به نفرم سوم در جایگاه چهارم کلاس ۲۰۰۰ سی‎سی قرار گرفت.
برگزاری منظم و به دور از حاشیه مسابقات، شور، هیجان و انگیزه بالای اتومبیلرانان، استقبال خوب خبرنگاران و عکاسان و تشویق بی‎امان تماشاگران حاضر در پیست از جمله موضوعاتی بود که توجهات را به خود جلب می‎کرد.
شایان ذکر است در مراسم اهدای جوایز این دوره از رقابت‎ها، از محسن جعفری ( رییس کمیته اسلالوم فدراسیون) حمید پیرایش (عضو کمیته برگزاری مسابقات اسلالوم فدراسیون)، اکرم افراز (رییس کمیته بانوان هیات استان)، مهدی حجتی ( عضو کمیته فنی فدراسیون)، شهاب پیشانی‎دار (قهرمان خوزستانی دریفت کشور) و همچنین میلاد بابادی، شاهین خواجه‎موگهی، نیما صناعی، کاظم خلیلاوی، مهدی الوان‎پور، سعید صعودی، رضا آتشی، مصطفی فولادی و مجتبی شجاعی به عنوان عوامل برگزاری مسابقه با اهدای لوح تقدیر و جوایز ارزنده تقدیر شد.
امتیازات نفرات اول تا دهم این رقابت‎ها، در رنکینگ فدراسیون محاسبه خواهد شد.

راند نهایی رقابت‎های قهرمانی اتومبیلرانی اسلالوم کشور به میزبانی اهواز برگزار شد و برترین‎های هر کلاس معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خوزستان، این مسابقات دیروز (جمعه؛ ۲۴ دی‎ماه) از ساعت ۱۱ صبح در پیست غدیر مجموعه ورزشی غدیر اهواز و در هوایی آفتابی و مطبوع در میان استقبال خوب شرکت‎کنندگان و تماشاگران دوستدار هیجان به انجام رسید. این رقابت‎ها با حضورعلی‎حسین حسین‎زاده (معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان) فرامرز کیانی‎زاده (مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان) و ابراهیم نصیری (معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره‌‌کل ورزش و جوانان خوزستان) و با شرکت ۵۰ اتومبیلران بانو و آقا…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

درباره‌ روابط عمومی

مسئول روابط عمومی: محسن کارگر

جوابی بنویسید