سرتیتر اخبار
خانه » ترافیک » شهروندان رفتارهای صحیح ترافیکی را گسترش دهند

شهروندان رفتارهای صحیح ترافیکی را گسترش دهند

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم ارتقای فرهنگ ترافیک گفت : در این راستا اقداماتی را دولت و شهرداری باید انجام دهند و انتظار می رود شهروندان نیز رفتارهای ترافیکی صحیح را گسترش دهند.

اقبال شاکری اظهار داشت : باید آموزش های صحیح و استفاده از وسایل نقلیه عمومی را گسترش دهیم و رعایت آیین نامه های حمل و نقل و خطوط سفید برای افراد باید شاخص رانندگی باشد و افرادی که در طول سال کمترین جریمه را دارند تشویق شوند.

وی افزود: یکی از دلایل ترافیک سنگین در خیابان های شهر به دلیل عدم وجود ناوگان حمل و نقل به تعداد کافی و همچنین متناسب نبودن با استانداردهای لازم می باشد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح جامع حمل و نقل عمومی از کمیسیون عمران و حمل و نقل ترافیک ارائه شده است که طی ۲ هفته آینده در کمیسیون تصویب شده و به صحن شورا ارجاع داده خواهد شد.

شاکری در خصوص موارد ذکر شده در طرح جامع حمل و نقل گفت : در این طرح مواردی شامل : ارتقاع خطوط بی آر تی به ۱۱ خط فرا منطقه ای ، ارتقاع خطوط داخل شهر و حومه شهر بالای ۵۰۰ کیلومتر ، ناوگان اتوبوسرانی به ۱۱ هزار دستگاه افزایش یابد ، احداث پارکینگ های اطراف رینگ فرامنطقه ای حدود ۱۶۰ هزار و کاهش پارکینگ های حاشیه ای مطرح شده است.

وی با اشاره به لزوم اجرای طرح جامع ترافیک تهران افزود: براساس این طرح باید ۷۵ درصد از سفرهای درون شهری توسط حمل و نقل عمومی صورت گیرد در حالی که هم اکنون این رقم براساس اعلام مسئولین شهری ۵۹ درصد است البته موانع و کم و کاستی هایی در تامین اعتبارات وجود دارد که امید است با کمک دولت و شهرداری نیز این سهم افزایش یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین دولت سهم خود را از نوسازی ناوگان اتوبوسرانی ۸۵ درصد و مترو ۵۰ درصد است که مدت ۵ سال است که پرداخت نشده است و امید است هر چه زودتر پرداخت شود.

شاکری همچنین به تاثیر توافقات بر وضعیت حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت : توافقات صورت گرفته تاثیر چندانی بر حمل و نقل عمومی نخواهد داشت.

منبع: خبر خودرو

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم ارتقای فرهنگ ترافیک گفت : در این راستا اقداماتی را دولت و شهرداری باید انجام دهند و انتظار می رود شهروندان نیز رفتارهای ترافیکی صحیح را گسترش دهند. اقبال شاکری اظهار داشت : باید آموزش های صحیح و استفاده از وسایل نقلیه عمومی را گسترش دهیم و رعایت آیین نامه های حمل و نقل و خطوط سفید برای افراد باید شاخص رانندگی باشد و افرادی که در طول سال کمترین جریمه را دارند تشویق شوند. وی افزود: یکی از دلایل ترافیک سنگین در خیابان های شهر به دلیل عدم…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

درباره‌ روابط عمومی

مسئول روابط عمومی: محسن کارگر

جوابی بنویسید